Jún
Tarabov rezort ušetril pri revitalizácii Moravy 12 miliónov
15.06.2026
Projekt revitalizácie 17 kilometrov dlhého povodia rieky Morava realizujú vodohospodári zo Slovenského vodohospodárskeho podniku v 12 mesačnom predstihu a o 12 miliónov eur lacnejšie ako pôvodne počítal projekt z júna 2023. Zásadný posun čaká vodné toky naprieč Slovenskom aj v spriechodňovaní bariér, ktoré zlepšia protipovodňovú ochranu a vďaka výstavbe funkčných rybovodov aj prirodzenú migráciu rýb a vodných organizmov. Spriechodnených bude bezmála 210 kilometrov vodných tokov naprieč celým Slovenskom. Investície za takmer 14 miliónov eur pre vodohospodárov zo Slovenského vodohospodárskeho podniku ohlásil podpredseda vlády a minister životného prostredia SR Tomáš Taraba spoločne s generálnym riaditeľom Slovenského vodohospodárskeho podniku Jozefom Moravčíkom, symbolicky pri revitalizovanom úseku rieky Morava na Záhorí.
Tarabov rezort smeruje do obnovy škôl a kultúrnych objektov 150 miliónov
08.06.2026
Envirorezort zverejnil podmienky výzvy, ktorá podporí obnovu materských, základných, stredných škôl a základných umeleckých škôl, rovnako aj kultúrnych domov, galérií, múzeí, knižníc či divadiel. Žiadatelia môžu na tento účel využiť 150 miliónov eur z Modernizačného fondu. Do výzvy sa môžu zapojiť obce, vyššie územné celky a nimi zriadené príspevkové alebo rozpočtové organizácie. Žiadosti je možné podávať do 31. augusta 2026.
Envirorezort si pripomína Svetový deň životného prostredia
05.06.2026
V piatok 5. júna si pripomíname Svetový deň životného prostredia, ktorý patrí medzi najvýznamnejšie globálne iniciatívy na podporu ochrany prírody, biodiverzity aj zvyšovania povedomia o dôležitosti chrániť životné prostredie. Ministerstvo životného prostredia SR pri tejto príležitosti otvorilo svoje brány žiakom základných a stredných škôl.
Taraba ohlásil v Leviciach dôležité investície, ktoré mestu ušetria milióny
02.06.2026
Podpredseda vlády a minister životného prostredia Tomáš Taraba ohlásil v Leviciach investície za vyše 8 miliónov eur do nového verejného osvetlenia, nového spravodlivého zberu komunálnych odpadov, ktorým sa zníži množstvo odpadu v meste a dobudovania verejného vodovodného potrubia. Investície ohlásil v centre dolného Pohronia spoločne s primátorom Levíc Jánom Krtíkom a generálnym riaditeľom Západoslovenskej vodárenskej spoločnosti Marekom Illéšom.